Haber

Yedikleri balık yüzünden tatilleri kabusa döndü

Fransa’ya tatil için giden turistler, bir restoranda sardalya yedikten sonra hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılanlar arasında 32 yaşında bir kadın da hayatını kaybetti. Nadir görülen ancak yaşamı tehdit eden botulizm hastalığı nedeniyle en az 8 kişi hastaneye kaldırıldı.

Fransız Sağlık Ajansı, salgını Bordeaux’daki Tchin Tchin Wine Bar’da üretilen evde yetiştirilen sardalyalara bağladı. Ayrıca hastalanan müşterilerin 4 Eylül ile 10 Eylül tarihleri ​​arasında restoranda yemek yediği doğrulandı.

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) ve İrlanda Sağlık Hizmeti, etkilenen az sayıda vatandaşın kendilerine bildirildiğini söyledi. Yetkililer ölen tek kişinin İrlandalı bir kadın olduğunu kaydetti.

Grupta Matt Jackson ve Kristy Brenner adında iki Amerikalı turistin olduğu doğrulandı. Bu iki turistin yakınları sosyal medyada, “Fransa’daki tatilleri birkaç saat içinde muhteşem bir durumdan kabusa dönüştü.”o yazdı.

BULAŞICI DEĞİL AMA TEHLİKELİ

Botulizm kişiden kişiye yayılmaz ve genel nüfus için risk oluşturmaz. Besinlerin uygun şekilde muhafaza edilmemesi durumunda bakterilerin ürettiği toksinlerin neden olduğu önemli bir zehirlenme türüdür.

Bu toksinler sinir sistemine saldırır ve felce neden olabilir; Semptomlar arasında göz kapaklarının sarkması, bulanık veya çift görme ve yüz kaslarının zayıflığı yer alır.

genc-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu