Ekonomi

TARSİM’den Samsun ve Amasya’ya geçmiş olsun ziyareti

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı ve TARSİM Yürütme Kurulu Üyesi Kamil Özdemir, TARSİM Yürütme Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ile beraberindeki heyet, Samsun ve Amasya’yı ziyaret etti.

TARSİM’den yapılan açıklamaya göre, TARSİM heyeti, Samsun, Amasya ve çevre illerde şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel ve dolunun yol açtığı zararları incelemek üzere bölgeyi ziyaret etti.

Program kapsamında heyet, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Amasya İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah Göktekin, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü Yasin Cebeci, Ladik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Turgut Güler ve Ladik Tarım ve Ormancılık Odası ile bir araya geldi. Tarım Lideri İmdat Demir.

Ziyaretlerde meydana gelen zararlar, arazide yürütülen çalışmalar ve Devlete Dayalı Tarım Sigortaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Program kapsamında Samsun’un Ladik ilçesi Kazanlı ve Harmanağalı köyleri ile Amasya’nın Suluova ilçesindeki hasarlı seralarda ve açık alanlarda görev yapan uzmanlarla incelemelerde bulunuldu ve yetkililere temennilerde bulunuldu. üreticiler.

huyuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu