Haber

Ethem Sancak: Türkiye 5-6 ay içinde NATO’dan ayrılacak

AK Parti’nin ABD desteğiyle iktidara geldiğine dair sözlerinin Gazete Duvar’da yayımlanmasının ardından AK Parti’den istifa etmek zorunda kalan iş adamı Ethem Sancak, Vatan Partisi’nin genel başkan yardımcısı oldu. Cumhur İttifakı’na takviyeler verdi, Türkiye-NATİ ilişkisini değerlendirdi. .

Oda TV’nin haberine göre Ethem Sancak, Türkiye’nin 6 ay içinde NATO’dan ayrılacağını savunarak Vatan Partisi’nin düzenlediği ‘NATO’dan çıkalım’ eylemlerine ilişkin konuştu ve şunları söyledi:

“Olaylar bizi bu eylemleri yapmaya zorluyor. NATO provokasyonlarıyla bizi bu eylemlere zorluyor. Son olarak da bizi komşumuz Yunanistan ile karşı karşıya getirmeye çalışıyor. Türkiye 5-6 ay içinde NATO’dan ayrılacak. Dalmaya çalışıyor. Orta Doğu’da bizi bir girdabın içine soktu. Son olarak İsveç, Hollanda ve Hollanda’da Kuran’a karşı hareketleri görüyorsunuz. NATO’dan çıkmak acil ve zorunlu hale geldi. Anketlerde şunu söyleyenlerin oranı ABD’nin en düşmanca ve yıkıcı politikalar izleyen ülke oranı yüzde 80’e çıktı.Yine son dönemde Türk halkı Rusya’ya büyük sempati duymaya başladı.Millet yaklaşan tehditleri gördü ve önüne geçti. hükümetler.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu