Haber

Depremde enkaz altında kalan anne, kızı ve torunu Ankara’da toprağa verildi.

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan Fatma Karagöz (40), kızı İnci Naz Karagöz (11) ve annesi Perihan Tanrıverdi’nin (70) cenazeleri gözyaşları içinde memleketleri Ankara’da toprağa verildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde, Karagöz ailesinin yaşadığı 4 katlı bina enkaza döndü. 2’nci katta oturan Fatma Karagöz, kızı İnci Naz Karagöz ve annesi Perihan Tanrıverdi’nin cenazeleri çıkarıldı. Fatma Karagöz’ün diğer kızı İrem Karagöz de yaralanarak hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Fatma Karagöz, annesi ve kızı için Ankara’daki Karşıyaka Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye ailenin yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Fatma Karagöz, annesi ve kızı öğle namazından sonra toprağa verildi. Perihan Tanrıverdi’nin kızını ve torunlarını özlediği için yanlarına gittiği öğrenildi.

Annesini, ablasını ve küçük yeğenini kaybeden Akın Tanrıverdi, “Annem ablamı özlediği için Hatay’a gitti. Normalde ben de gidecektim gidemedim. Allah göstermesin böyle oldu.” 4 katlı olan apartman 2. katta kardeşim oturuyordu. Diğer katlarda oturanlar kurtuldu. “O caddedeki birçok bina yıkıldı. Beton kolon annemin ayağına düştü. Sırtının alt kısmı görünüyordu. Çocuğu ve torunlarını soruyordu, hep orada hayatını kaybediyordu” dedi.

haber-yayladagi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu