Ekonomi

CW Enerji, savunma sanayisine yönelik ürünler geliştiriyor

ANTALYA (İGFA) –Güneş enerjisi sistemleri üreten bir teknoloji şirketi olan CW Power, savunma sanayisinin ihtiyacı olan güç tabanlı çözümler sunmayı hedefliyor.

CW Power, birkaç yıldır yaptığı Ar-Ge çalışmalarının ardından savunma sanayisine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar geliştirdiği çalışmaları “CW Defence” olarak tek çatı altında toplayan CW Power, geliştirdiği çalışmaları 25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan IDEF 2023 Fuarı’nda sergileyecek.

SAVUNMA SANAYİ İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ ÇALIŞMALAR

1993 yılından bu yana Türkiye’de düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF) katılacak olan CW Power, taşınabilir askeri enerji üretim sistemlerinden taşınabilir güç depolama sistemlerine, güvenlik sistemlerinden zorlu arazi koşullarına uygun güçlü güneş panellerine kadar birçok ürününü 16. IDEF Fuarı’nda sergileyecek.

Alanında uzman mühendis ve danışmanlardan oluşan bir ekiple savunma sanayisine yönelik teknolojik ve askeri standartlara uygun çalışmalar geliştirdiklerini belirten CW Power Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Türkiye son yıllarda savunma sanayinde büyük atılımlar yaptı. Yerli ve milli imkanlarla ülkemizde üretilen SİHA’lar ve birçok askeri araç bizleri gururlandırıyor. Ülkemizin önemli teknoloji şirketlerinden biri olan CW Enerji olarak enerji sektöründe edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübemizle yerli ve milli savunma sanayisine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

ÜRÜNLER “CW SAVUNMA” OLARAK GELİŞTİRİLMİŞTİR

CW Power Management Council Lideri Tarık Sarvan, savunma sanayisinin hızla ilerlediğini, ulus devletler için sağlam ve kuvvetli bir savunma sanayisine sahip olmanın çok değerli olduğunu vurgulayarak, “Ülkemiz savunma sanayiinde dışa bağımlı kalmamalı. CW Enerji olarak ürün geliştirerek milli savunmaya destek olmak istiyoruz. 25-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek olan IDEF 2023 Fuarı’nda geliştirdiğimiz ürünleri sergileyeceğiz. Savunma sanayi için katılacağımız ilk fuar. Bu fuara katılmaktan heyecan duyuyoruz. IDEF’te hem geliştirdiğimiz ürünleri hem de yapabileceğimiz projeleri ulusal ve uluslararası katılımcılara anlatacağız.”

haberaslanapa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu