Haber

Adana’ya 48 Kilo Esrar Gönderen Sanığa Hapis Cezası

Adana’da kendi adına sevk ettiği 48 kilo 500 gram esrarı almaya hazırlanırken yakalanan sanık, 10 yıl 10 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık MCG, 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya cezaevinden Ses ve Sahne Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu.

Esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, sanığın kendi adına başka bir ilden uyuşturucu içeren kolileri merkez Seyhan ilçesi Öğretmenler Bulvarı’ndaki kargo dağıtım şubesine gönderdiğini, kargo şirketine giden polis ekiplerinin ise olaya müdahale ettiğini belirtti. kolilerde yapılan incelemede 39 paket halinde 48 kilo 500 gram esrar ele geçirildi.

Savcı, uyuşturucuyu almaya hazırlanan ve Mersin’de yakalanan MCG’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan cezalandırılmasını ve tutukluluğunun devamını talep etti.

Sanık MCG savunmasında uyuşturucu ticareti yapmadığını ileri sürerek, “Hakkımdaki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum.” söz konusu.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti veya temini” suçundan 10 yıl 10 ay hapis ve 25 bin lira para cezasına çarptırılan MCG’nin tutukluluğunun devamına karar verdi.

canakciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu